Zabezpečení objektů

 

V oblasti zabezpečení objektů nabízíme:

elektronickou požární signalizaci (EPS)

elektronické zabezpečovací systémy (EZS / PZTS)

kamerové systémy

přístupové systémy

zámkové systémy

napojení na pult centralizované ochrany (PCO)

 

Ostraha majektu pomocí EZS

Potřeba ochrany před nebezpečím a s tím spojená potřeba signalizovat nebezpečí, když je bezpečnost ohrožena, provází lidstvo od věků. Hrozba mohla vždy přicházet právě tak od přírodních sil, jako je potopa nebo oheň, jako od nepřátel.

Průmyslová revoluce, nabírající tempo na přelomu 18. a 19. století, vehnala masy lidí do měst a předhodila je nastupujícímu věku technologie. S koncentrací spoust lidí na malých plochách se koncentrovala i nebezpečí.

První známý elektrický zabezpečovací systém, podstatně vylepšující předchozí ryze mechanickou kombinaci nástražného drátu a pastičky na myši, si nechal patentovat v roce 1853 pan Augustus Pope ze Sommerville. Používal kombinaci kontaktů instalovaných na dveřích a oknech s baterií a zvonkem. Elektrická zabezpečovací signalizace byla na světě dvacet let před telefonem a čtvrt století před žárovkou.

Současné zabezpečovací systémy už jsou poněkud složitější avšak stále berou ohled na snadnou obsluhu a maximální spolehlivost. Navrhujeme systémy zabezpečení objektů na základě nejnovějších poznatků z tohoto oboru a s využitím nejmodernějších technologií.

Každý objekt je unikátní a potřebuje také unikátní ochranu. Jiné je zabezpečení rodinného domu a jiný postup vyžaduje ochrana výrobních areálů.

Každému klientovi proto doporučujeme typ řešení přesně podle parametrů objektu - od jednoduché protipožární signalizace až po složitý přístupový a kamerový systém

 

Napojení na PCO

Pult centralizované ochrany (PCO) umožňuje nepřetržitou ochranu objektu a jeho propojení na zásahové jednotky prostřednictvím elektronického zabezpečovacího systému.

Tímto způsobem lze zajistit například ostrahu majetku během nepřítomnosti majitele a nebo posílit ostrahu firmy zejména v nočních hodinách.

Napojení na PCO probíhá jednoduše pomocí telefonní linky, bezdrátového rádiového či bezdrátového GSM a GPRS připojení.

V případě nutnosti zásahu je k dispozici minimálně dvoučlenná zásahová jednotka, která je speciálně vyškolená pro různé typy zásahů.

K účinnosti napojení na PCO přispívá také úzká spolupráce s policií a s dalšími institucemi.