Kamerové systémy (CCTV)

 

Historie CCTV

První zaznamenané použití kamer je z roku 1942 z Peenemünde v Německu ve středisku pro vývoj raket V-2. Až doposud jsou v průmyslu kamery využívány v prostorách nebezpečných lidskému zdraví. Jedná se zejména o chemický průmysl a provozy s radiací. V civilním sektoru se od osmdesátých let prosazují kamery pro sledování veřejných prostor. Zprvu pro objekty, jako jsou věznice, letištní ranveje, banky. Tedy místa, která byla do té doby nepřetržitě střežena zaměstnanci dotyčných zařízení.

Dalšími oblastmi kam se kamerové systémy postupně rozšířily jsou místa kde je předpoklad vzniku kolizních situací jako jsou důležité silniční a železniční uzly, prostory kde mohou vznikat konfliktní situace jako jsou úřady a v neposlední řadě místa kde je potřeba střežit důležité historické a kulturní památky.

Ostraha majetku pomocí CCTV

V současnosti trend využití kamer k bezpečnostním účelům proniká ve stále větší míře i do soukromého sektoru a stává se nedílnou součástí systémů EZS a EPS sloužících k ochraně osobního majetku. Není už žádným překvapením setkat se s kamerovým systémem na malém rodinném domku nebo rekreační chatě. Kamerové systémy Vám poskytnou nepřetržitý přehled o dění kolem střeženého objektu ať už po dobu vaší nepřítomnosti nebo třeba jako dohled nad dětmi, které si hrají v horkém letním dni kolem bazénu.

Dnešní kamery už nejsou obrovských rozměrů a nepotřebují konstantní teploty jako dříve. Současné výrobky nám umožňují naprojektovat systém i do prostor s teplotami pod bodem mrazu stejně jako do sléváren kde se teploty pohybují daleko nad běžnou hladinou. Není proto žádným problémem osadit kamerovým systémem například horskou chatu a vy ještě před odjezdem víte, kolik máte kolem chaty sněhu.

Kamerové systémy je dnes možné integrovat do ostaních systémů v budově. Mezi nejčastější součinnosti patří koordinace s EZS a EPS. Pokud systém EZS zaznamená narušení střeženého prostoru je automaticky spuštěn kamerový systém, tento může buď pouze pořizovat záznam pro následné průkazní řízení nebo vysílá obraz na pult PCO a obsluha pultu má okamžitý přehled o pohybu útočníka. Může tak přesně navádět zásahovou skupinu a volit optimální postup vedoucí k zadržení.

Další možností je připojení kamerového systému k EPS. V tomoto případě slouží kamerový systém k verifikaci poplachového hlášení a v případě jeho oprávněnosti poskytuje možnost monitorování požáru a následně bezpečnou evakuaci osob.

Naše společnost nabízí široký sortiment kamerových systémů ať s analogovým nebo digitálním přenosem signálu. Při projektování volíme výrobky špičkových světových výrobců s ohledem na velikost kamery, provozní prostředí a velikost monitorovaného prostoru. Samozřejmostí je i poskytnutí následného servisu k našim kamerovým systémům.

 

Mějte přehled co se děje u Vás doma i když jste u moře.